| |
 A A A
Adres: ul. Mickiewicza 39
05-500 Piaseczno

Informacja i Recepcja Szpitala: 22 73 54 100
Informacja i Recepcja Przychodni: 22 73 54 101
Informacja i recepcja dla pacjentów płatnych: 22 73 54 102

email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.piaseczno.emc-sa.pl


W szpitalu prowadzone jest leczenie w zakresie:

- Oddziału chorób wewnętrznych z Izbą Przyjęć,
- Oddziału chirurgicznego,
- Oddziału ginekologiczno-położniczego,
- Oddziału pediatrycznego,
- Oddziału neonatologicznego,

Na terenie szpitala działają:

Poradnia Alergologiczna

Poradnia Alergologiczna Dziecięca

Poradnia Chirurgii Ogólnej

Poradnia Chirurgii Plastycznej

Poradnia Dermatologiczna

Poradnia Diabetologiczna

Poradnia Endokrynologiczna

Poradnia Gastroenterologiczna

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza

Poradnia Kardiologiczna

Poradnia Kardiologiczna Dziecięca

Poradnia Leczenia Bólu

Poradnia Leczenia Nadwagi i Otyłości

Poradnia Leczenia Uzależnień

Poradnia Medycyny Estetycznej

Poradnia Medycyny Sportowej

Poradnia Neonatologiczna

Poradnia Neurologiczna

Poradnia Neurologiczna Dziecięca

Poradnia Otolaryngologiczna

Poradnia Pediatryczna

Poradnia Proktologiczna

Poradnia Pulmonologiczna

Poradnia Pulmonologiczna Dziecięca

Poradnia Rehabilitacyjna

Poradnia Reumatologiczna

Poradnia Urazowo – Ortopedyczna

Poradnia Urologiczna

Poradnia Zdrowia Psychicznego


Szpital świadczy usługi w oparciu o własna bazę diagnostyczną:
- pracownie badań obrazowych (USG, RTG),
- endoskopii przewodu pokarmowego (gastroskopii i kolonoskopii),
- laboratorium analityczne,
- pracownię badań kardiologicznych (EKG spoczynkowe, próby wysiłkowe, monitorowanie ciśnienia i rytmu serca metodą Holtera).

Ponadto pacjenci mogą korzystać z ambulatoryjnej rehabilitacji medycznej (kinezyterapii i zabiegów fizykalnych).

Szczegółowe informacje na temat szpitala dostępne są na stronie  jednostki >>>

Szpital należy do sieci jednostek Grupy Kapitałowej EMC Instytut Medyczny S.A.
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------
 
A K TU A LN O Ś C I
 
23.09.2019

Innowacyjna metoda diagnozowania raka prostaty w szpitalu św. Anny w Piasecznie

Oddział urologii szpitala św. Anny w Piasecznie, EMC Piaseczno, jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, przeprowadza niezwykle skuteczne i mało inwazyjne badanie diagnostyczne prostaty, pozwalające potwierdzić lub wykluczyć chorobę nowotworową.

Biopsja fuzyjna prostaty, bo o niej mowa, jest przełomem w dziedzinie precyzyjnego określania położenia nowotworu gruczołu krokowego i stopnia jego złośliwości, co pozwala z kolei precyzyjnie zaplanować leczenie. Do tej pory biopsja wykonywana była poprzez wkłucie od środka jelita grubego (tzw. biopsja przezodbytnicza), co nie dość, że obniżało skuteczność diagnostyczną badania, to zwiększało ryzyko możliwych powikłań infekcyjnych. Tzw. „ślepa biopsja” nawet w przypadku prawidłowego wyniku nie wyklucza bowiem obecności choroby nowotworowej w innych obszarach prostaty, z których wycinki nie są zwykle pobierane. Podczas standardowej biopsji nowotwór może również zostać niedoszacowany, co z kolei mogłoby prowadzić do nieadekwatnego leczenia. Przezkroczowa biopsja fuzyjna zapewnia o wiele większą dokładność diagnozy, jednocześnie minimalizując ryzyko infekcji.

Czym jest biopsja fuzyjna?
- Jest to nakładanie się na siebie obrazów z rezonansu magnetycznego i ultrasonografii, dzięki czemu możemy precyzyjnie trafić w centrum nowotworu i pobrać z niego wycinki – mówi Marek Zawadzki, ordynator oddziału urologii szpitala św. Anny.  Samo badanie trwa przeważnie około 30 min i najczęściej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pozwala na szybką i – co najważniejsze – wiarygodną diagnozę, czyli dokładne zlokalizowanie ogniska choroby nowotworowej, ocenę jej stopnia zaawansowania i złośliwości. - Jest to o tyle ważne, że można szybko wdrożyć odpowiednie leczenie, dające szansę na całkowite wyzdrowienie – dodaje Mateusz Mokrzyś, lekarz oddziału urologicznego, który specjalizuje się w wykonywaniu biopsji fuzyjnej.
 Raka prostaty w żadnym wypadku nie należy bagatelizować, ponieważ w ostatnich latach charakteryzuje się on największą dynamiką wzrostu zachorowalności, stanowiąc jednocześnie najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy. Dotyka około 16 tys. Polaków rocznie i stanowi aż 19,3 proc. nowotworów wykrywanych u mężczyzn.

Jak przygotować się do badania?
Najważniejsza w dbaniu o prostatę jest profilaktyka - zapewnia Przemysław Zugaj, z-ca ordynatora oddziału urologicznego - mężczyźni, którzy skończą 40 lat, co roku powinni odwiedzać urologa z badaniem krwi, określającym poziom antygenu PSA. Ten poziom z roku na rok rośnie, dlatego warto zrobić pierwsze badanie po 40-tce, aby urolog miał punkt odniesienia, tzw. badanie bazowe z którym będzie mógł porównywać badania z następnych lat. W momencie podejrzenia raka prostaty, lekarz zaleca wykonanie rezonansu magnetycznego, który wskaże lokalizację podejrzanych ognisk chorobowych. Gdy pacjent dysponuje już wynikiem badania, wówczas w szpitalu św. Anny może zapisać się na biopsję fuzyjną prostaty, na podstawie której lekarz prowadzący dokona ostatecznej diagnozy i wdroży właściwą ścieżkę leczenia.

Biopsja fuzyjna prostaty jest wykonywana odpłatnie. Więcej informacji na temat samego zabiegu można uzyskać pod nr tel. 727 600 346 lub 661 300 313.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Urologii szpital św. Anny zaprasza w dniach 23-27 września 2019r. na bezpłatne badania PSA. Zapraszamy wszystkich mężczyzn powyżej 40 roku życia, którzy dotychczas odkładali decyzję o badaniu kontrolnym lub obserwują niepokojące objawy związane z oddawaniem moczu. częste lub bolesne oddawanie moczu, osłabiony strumień moczu, obecność krwi w moczu, aby skorzystali z przygotowanej oferty.

Na badanie nie trzeba się zapisywać, wystarczy zgłosić się w podanym terminie do recepcji przychodni przy szpitalu św. Anny w Piasecznie.

Źródło: Szpital św. Anny

 .............................................................................

23.10.2019

Przyjazna izba przyjęć

Fundacja Santander Bank Polska S.A. w 2019 roku podjęła inicjatywę „Klub Płomyka”, mającą na celu przekształcenie sal, pokoi i świetlic dla rodziców i dzieci w szpitalach, domach dziecka i ośrodkach szkolno-wychowawczych w pełne uroku, odpowiednio wyposażone miejsca rekreacji, nauki i wypoczynku.

- Dzięki wsparciu Fundacji mamy piękne pomieszczenie, wyposażone w atrakcyjne wizualnie oraz poznawczo zabawki, które pozwolą dziecku chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie” – cieszy się Lidia Albrechowicz, dyrektor szpitala św. Anny w Piasecznie.

Z ponad dwudziestu zgłoszonych placówek Fundacja wybrała m.in. szpital św. Anny/ EMC Piaseczno w którym przemieniła poczekalnię izby przyjęć oddziału pediatrycznego w pomieszczenie przyjazne dzieciom i rodzicom przebywającym w szpitalu. Odnowione i wyremontowane miejsce zostało wyposażone w funkcjonalne meble i nowe zabawki, została także wygospodarowana przestrzeń do zabawy.
- To pokój przeznaczony dla rodziców i dzieci, które przebywają w szpitalach - mówi Marzena Atkielska, prezes fundacji. - Teraz będą oni mogli miło i przyjemnie spędzać tutaj czas, aby te chwile choć w części przypominały domowe ognisko.

 

Nowa izba przyjęć oddziału pediatrycznego w Szpitalu św. Anny w Piasecznie

 

Źródło: Szpital św. Anny