| |

Obrzęd Nocy Świętojańskiej

Start: piątek, 23, czerwiec 2017 17:00 | zakończenie: piątek, 23, czerwiec 2017 23:30
Gdzie: Piaseczno

23 czerwca - OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ – Rynek/ Parking Miejski

17.00 – 20.00 – warsztaty obrzędowe (między innymi : wicie wianków, śpiew białym głosem, opowieści świętojańskie, wiklina, krosno)

20.00 – 21.00 – koncert zespołów Łysa Góra i Quasi Coro

21.00 – 23.00 – puszczanie wianków oraz zabawa na dechach

Łysa Góra - Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów.

Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

Quasi Coro - Quasi Coro to grupa wokalna pod dyrekcją Marty Jędrzejczyk. Tworzą ją ludzie po trzydziestce, którzy kochają śpiew i zabawę i twórcze spędzanie czasu. W repertuarze zespołu znajdują się kolędy różnych stron świata, pieśni gospel, standardy jazzowe oraz klasyczne pieśni. Chór najlepiej czuje się w dobrze zaaranżowanych utworach rozrywkowych.

 

 

Zobacz więcej wydarzeń w: Piaseczno