| |

NAMGAR w Górze Kalwarii

Start: wtorek, 03 grudzień 2019 19:30 | zakończenie: wtorek, 03 grudzień 2019 21:30
Gdzie: Góra Kalwaria

3 grudnia do Góry Kalwarii z dalekiej Syberii zawita zespół NAMGAR, który jest w trakcie swojej trasy koncertowej po Europie.

Namgar to gwiazdy korzennej i współczesnej muzyki Buriacji. Zespół umiejętnie łączy tradycję buriacko-mongolską i współczesne elementy rocka, jazzu, folku, ambientu, popu, z hipnotycznym głosem kobiecym Namgar Lhasaranovej.
Muzycy Namgaru wirtuozersko grają na tradycyjnych i współczesnych instrumentach, od pierwszych dźwięków prezentując oryginalny, otwarty i nowoczesny styl. Zakorzeniony w wielowiekowej tradycji regionu, jednocześnie niezwykle odważny i progresywny.

Głos Namgary Lhasaranovej jest równie imponujący jak jej syberyjska ojczyzna. Nieograniczony zakres wokalny Lhasaranovej swobodnie przechodzi od zabawy i dziecięcej igraszki do transowego śpiewu alikwotowego.

Zespół używa tradycyjnych mongolskich instrumentów, takich jak yatag (13-strunowa cytra), chanza (trzystrunowa lutnia) i morin khuur (dwuczęściowy instrument smyczkowy), a także elektrycznego basu i bębnów. Namgar od momentu powstania w 2005 roku, uświetnia festiwalowe sceny na całym świecie, od Norwegii po Malezję i Stany Zjednoczone.

Inspirację do muzyki, którą tworzy zespół, Namgar Lhasaranova zaczerpnęła od dziadków i swojego ojca, którzy śpiewali jej w dzieciństwie. Pomysłowe aranżacje są nowe, ale historie opowiadane w pieśniach są tak stare, jak sami rdzenni Buriaci, z opowieściami i mitami starożytnych mongolskich wojowników, mistrzów, koni i sławnych bitew.

http://namgar.ru/

Skład zespołu:
Namgar Lkhasaranova - yatag & jaw’s harp, vocals
Evgenii Zolotarev - chanza - back vocals
Timur Zolotarev - guitar, back vocals
Alexey Baev – drums
Maciej Szajkowski – tour menadżer

Bilety (35/30 zł) do nabycia od 18 listopada w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl

 

 

 

 

Zobacz więcej wydarzeń w: Góra Kalwaria