| |
 A A A

W ostatnią niedzielę Stowarzyszenie Wisła O.K. rozpoczęło cykl rejsów w okolicach Góry Kalwarii. Wycieczki szkutą „Oskar Kolberg” są darmowe, bo współfinansowane przez Powiat, a tej niedzieli dodatkową atrakcję zafundowała uczestnikom sama Wisła.

W trakcie pierwszego z kilku rejsów łódź osiadła na mieliźnie i załoga musiała wskoczyć do rzeki, aby zepchnąć ją na głębszą wodę. Specjalne podziękowania należą się czterem kierowcom quadów, którzy widząc wysiłki załogi porzucili swoje maszyny na brzegu i ruszyli z pomocą.

Przygoda zahartowała załogę, a uczestnicy schodzili z pokładu z wypiekami na twarzy. Jednym z nich był wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, który od lat wspiera pomysły mające na celu rewitalizację królowej polskich rzek. – Dużo już zostało zrobione, ale sporo jeszcze wody upłynie, zanim uda się przywrócić Wiśle należne jej miejsce – tłumaczy i dodaje, że właśnie dzięki takim projektom, jak ten można na własne oczy przekonać się jak piękna jest to rzeka, jak mało znana i jak niedoceniona. - Dlatego stawiamy na odkrywanie Wisły. Jeżeli pomysł chwyci, postaramy się, aby w przyszłym roku rejsy odbywały się regularnie.

Wiślana szkuta, jest bezpieczna i wygodna, można bez obaw zabrać dzieci. Kolejne wycieczki: 5 i 26 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja pod telefonem: 513 705 657. Zapraszamy!

Projekt finansowany ze środków Powiatu Piaseczyńskiego.

wisla6
wisla5
wisla7
wisla8
wisla4
wisla3

 fot. Jakub Chmielewski, Joanna Grela