| |
 A A A

Piątkowe, uroczyste otwarcie nowego skrzydła Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie w symboliczny sposób zakończyło długą batalię o uratowanie placówki przy Szpitalnej 12. 

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, województwa oraz gmin. Władze powiatu reprezentowali: starosta Wojciech Ołdakowski, wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski oraz członek Zarządu Ksawery Gut. Obecna była również Naczelnik Wydziału Edukacji Magdalena Boniecka-Duchna oraz Bożena Zarzeczna - Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

Po uroczystym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu budynku głos zabrała dyrektor Ośrodka Renata Walewska-Sajdak. Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do uratowania placówki przed przenosinami do Konstancina. – Na korytarzu wiszą zdjęcia Ośrodka sprzed remontu. Na szczęście to już tylko wspomnienia. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, ale przede wszystkim dzięki podjęciu przez nowy zarząd Powiatu odważnej decyzji, Ośrodek został uratowany, wyremontowany i rozbudowany - mówiła. Podkreśliła również wielkie zaangażowanie swoich poprzedników: wicedyrektor Teresy Markiewicz oraz przedwcześnie zmarłej, długoletniej szefowej Ośrodka Marii Zakościelnej. – Dzisiejszy dzień jest również waszym sukcesem – powiedziała. Podziękowania otrzymali także rodzice dzieci – „za gorące wparcie, determinację i codzienną współpracę”.

1
2
4
DSC0063
DSC0066
DSC0073
DSC0074
3
DSC0098
DSC0102
DSC0113
DSC0105
DSC0121
DSC0132
DSC0136
DSC0150
DSC0214
DSC0085
DSC0245
DSC0268
DSC0255
DSC0277
DSC0279
DSC0289
DSC0309
DSC0294
DSC0319

Starosta Wojciech Ołdakowski przyznał, że to dla niego wyjątkowy moment. - Przecież tej szkoły miało już w tym miejscu nie być! Najważniejszą, pierwszą decyzją, którą podjęliśmy jako Zarząd w 2014 r. było pozostawienie SOSW przy Szpitalnej – wspominał. Podkreślił, że wszystko, co udało się zrobić jest zasługą tych osób, które mobilizowały władze Powiatu do tego, aby podjąć działania na rzecz ratowania Ośrodka. – Dziękuję nauczycielom, rodzicom i dzieciom za wytrwałość. Wiem, że remont był długi i że nie zawsze było łatwo, ale czasami tak jest, że trzeba przeżyć trudne chwile, aby później było lepiej – tłumaczył. – Mam nadzieję, że ta nowa, wspaniała placówka będzie Wam dobrze służyć przez wiele, wiele lat. Bo naprawdę na to zasłużyliście – zakończył Starosta.

W części artystycznej uczniowie zaskoczyli wszystkich swoimi talentami wokalnymi i tanecznymi. Na koniec, na sali pojawił się wielki, pyszny tort. Każdy z obecnych otrzymał kawałek. 

Drugi etap remontu i rozbudowy SOSW w Piasecznie rozpoczął się w sierpniu 2016 r. Część starego budynku została wyburzona, a w to miejsce wzniesiono nową konstrukcję - wyższą o dwie kondygnacje. Powstało nowe wejście główne, większy hol oraz szatnie. Pojawiła się winda, nowe sale lekcyjne i świetlica. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 11 mln zł. Część środków (prawie 3,5 mln zł) została pozyskana z PFRON.