| |
 A A A

5 kwietnia, w nowo powstającym Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii, Powiat podpisał porozumienie o współpracy z Grupą Arche, na mocy którego uczniowie Gastronomika i Budowlanki będą zdobywać wiedzę praktyczną i doświadczenie zawodowe w firmach należących do tej spółki.

– Spadliście nam Państwo z nieba – powiedział wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski zwracając się do Władysława Grochowskiego, prezesa Grupy Arche. – Dzięki Wam niszczejące przez 15 lat koszary wracają do życia, powiat i gmina mają korzyści w postaci czynszu i podatku, a ponad 30 mieszkańców znalazło pracę w hotelu – wyliczał. – Wiemy, że Arche to nie tylko Góra Kalwaria, że wasza firma odrestaurowała wiele innych zabytkowych obiektów w całym kraju. A nam zależy na współpracy z dużymi, sprawdzonymi partnerami. Liczymy na to, że nasi uczniowie będą mieli szansę uczyć się od najlepszych, nie tylko tutaj, ale również w innych hotelach w Polsce. Chcemy, aby byli dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy – podsumował Arkadiusz Strzyżewski.

Prezes Arche Władysław Grochowski dziękując za miłe słowa zwrócił uwagę na to, że jego firma i kalwaryjskie szkoły bardzo do siebie pasują. – Prowadzimy hotele oraz restauracje i te szkoły są idealnie pod nas, jakby dla nas stworzone  – zauważył. – Jestem przekonany, że współpraca ułoży się pomyślnie, z korzyścią dla obu stron.

 

DSC0062
DSC0043
DSC0036
DSC0009
DSC0031
DSC0015
DSC0070
DSC0083
DSC0085