| |
 A A A

W tłusty czwartek, 8 lutego, w Zespole Szkół Nr 1 oficjalnie i uroczyście oddano do użytkowania dwa projekty: „Bookcrossing” i „Kącik relaksu dla uczniów”, realizowanych przez uczniów i nauczycieli w ramach konkursu „Szkolny Budżet Partycypacyjny 2017/2018.

Bookcrossing to projekt mający na celu realizację idei nieodpłatnego przekazywania książek więzionych na naszych półkach, gdzie po przeczytaniu zostały postawione i nikt do nich już nie zagląda. To również ciekawa forma popularyzacji książki wśród całej społeczności szkolnej. Pomysłodawcami projektu byli nasi nauczyciele bibliotekarze – pani Danuta Stępniak i pan Artur Golowski, a wykonawcami Barbara Dziedziak, Bartłomiej Majewski i Damian Bedliński – uczniowie klasy 2 technik teleinformatyk. Gratulujemy pomysłu i oryginalnej realizacji!

Kącik relaksu dla uczniów to projekt zgłoszony przez Sarę Miszewską (głównego koordynatora projektu), Darię Nowak i Ewelinę Panasiuk – uczennice klasy 4 technik organizacji reklamy. W realizacje projektu aktywnie zaangażowali się uczniowie klasy 4technik technik pojazdów samochodowych: Dawid Balcer, Aleksander Dubiel, Mariusz Jankowski, Michał Gostkowski i Szymon Cholewiński. Warto podkreślić fakt, że młodzież poświęciła dwa dni ferii na malowanie kącika. Nieocenione zasługi w realizacje pomysłu wniósł nasz szkolny konserwator, który na każdym kroku służył uczniom swoim doświadczeniem i bezpośrednią pomocą.

 

8-lutego-2018-10-1
8-lutego-2018-48
ow
8-lutego-2018-22
01-1
DSC03360

Wierzymy, że zrealizowane projekty będą dobrze służyć całej społeczności szkolnej i staną się inspiracją do kolejnych projektów w ramach „Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego”. Następna edycja tego konkursu planowana jest w przyszłym roku szkolnym.

 

W imieniu Rady Szkoły,
Jerzy Stercuła,
przewodniczący Rady Szkoły