| |
 A A A

Pod koniec ubiegłego roku Powiat Piaseczyński zakupił dla Domów Dzieci w Pęcherach dwa dodatkowe siedmioosobowe samochody. Oznacza to, że teraz placówka ma do swojej dyspozycji trzy auta, którymi opiekunowie wożą dzieci na zajęcia dodatkowe lub do lekarza.

 W Pęcherach mieszkają dzieci, które ponad dwa lata temu przeniosły się z placówek wychowawczych  w Konstancinie i  Górze Kalwarii. W nowym miejscu warunki są bez porównania lepsze - wychowankowie mają do swojej dyspozycji 4 doskonale wyposażone kameralne domy, a oprócz tego duży ogrodzony teren z dwoma boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. - Zdajemy sobie sprawę, że pewnym mankamentem jest lokalizacja – mówi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski i dodaje, że w ostatnim czasie podjęto kilka kroków, które mają na celu poprawić komunikację.

Oprócz nowych samochodów w Pęcherach pojawiły się dodatkowe autobusy – w zeszłym roku Powiat poprosił Gminę o interwencję i od listopada autobusy linii L32 kursują również w niedzielę. Co ważne, latem wzdłuż remontowanej ul. Chrobrego kosztem prawie 150 tys. zł pojawił się nowy chodnik. – Myślę, że to wszystko znacznie poprawiło sytuację – podsumowuje wicestarosta Strzyżewski.