| |
 A A A

Zawodnicy X Fight Piaseczno zdominowali Puchar Polski Kadetów i Juniorów w Kickboxingu w formule Light contact. Zdobyte 14 medali zapewniło im pozycję lidera w klasyfikacji drużynowej 33 klubów, które brały udział w turnieju.

 

Droga do sukcesu nie była łatwa. Najlepiej radzili sobie nasi Kadeci młodsi. Hitchcockowskie trzęsienie ziemi i niesamowite napięcie, aż do ogłoszenia wyniku, zafundował podczas swojego pierwszego pojedynku Jan Bocheński (kat. wag.-37kg). W kolejnych walkach było coraz lepiej i Janek pokazał swoją klasę zdobywając Puchar Polski i nagrodę Najlepszego zawodnika turnieju w tej kategorii wiekowej.

Ciężką i emocjonalną batalię musiał stoczyć w finałowej walce Hubert Wiluk (kat. wag. -32kg). Balansujące na granicy regulaminu zagrania przeciwnika sprawiały zawodnikowi X Fight nie lada problem, ale zostały wychwycone przez sędziów, co w rezultacie zakończyło się najwyższym miejscem na podium dla Huberta.

Startująca w dwóch kategoriach wagowych Martyna Wieteska nie dała szans przeciwniczkom w swojej koronnej kategorii wagowej -32kg. Mimo świetnej postawy nie udało jej się jednak wygrać w kategorii wyższej (-37kg) gdzie stoczyła bardzo dobry pojedynek półfinałowy z utytułowaną Oliwią Czader z Bielska Białej.

Świetnie zaprezentowała się Daria Niciporuk (kat. wag. -42kg), która w finale kontrolował pojedynek i nie zostawiła złudzeń swojej przeciwniczce zdecydowanie wygrywając na punkty.

Zdecydowanie trudniej było o medale w gronie Kadetów Starszych, gdzie bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki.

Jan Bocheński w walce półfinałowej/ fot. M. Pałuba

Nikt nie mógł być za to rozczarowany walkami Wiktorii Kamionowskiej (kat. wag. +65kg), która szybkimi prawymi prostymi utorowała sobie drogę na najwyższy stopień podium.
W najsilniej obsadzonej kategorii brązowym medalem może poszczycić się Natalia WOIŃSKA (kat. wag. -55kg). Do złotego medalu zabrakło tylko szczęścia w półfinale.

Gdyby nagrody przyznawane były za serce do walki, to bez wątpliwości na podium stanęłaby Katarzyna Sygocka (kat. wag. -65kg). Trzecie miejsce i brązowy medal nie oddadzą tego, jak niewiele brakowało, by wygrać ze zwyciężczynią tej kategorii. Zawodniczka nie oddawała również pola Oliwia Ściągaj w walce finałowej z faworytką swojej kategorii. Niestety zabrakło jeszcze trochę doświadczenia aby wygrać. jednak na otarcie łez pozostaje srebrny medal.
Wśród juniorów świetnie prezentowała się Agata KACPRZAK (55kg) która w czasie turnieju została ostatecznie znokautowana nie przez przeciwniczki, a przez chorobę. Walki, które w osłabieniu stoczyła dały jej 3 miejsce.

Przykład ze starszych i bardziej doświadczonych kolegów wzięli najmłodsi zawodnicy, którzy niepodzielnie rządzili w turnieju Pointfighting, który był równolegle rozgrywany z Pucharem Polski. Adam Bachman (kat 28kg), Bartosz Dobrowolski (kat 32kg), Gustaw Wielądek (kat 37kg) wygrali wszystkie walki i zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Bartosz i Gustaw nominowani zostali do grona najlepszych zawodników turnieju.

W czasie odprawy po turnieju trener Marcin Pałuba nie krył pewnego niedosytu.
– Mieliśmy sprawdzić nasze umiejętności i to się udało – mówił. – Najmłodsi nasi zawodnicy pokazali klasę, starsi wykazali się duchem walki. Nie ukrywam, że nasze słabości również wyszły i teraz to od zawodników zależy, czy pracując nad sobą, przekują je w swoją siłę.

Marcin Pałuba