| |
 A A A

Dzisiaj w starostwie odbyły się Targi Pracy dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością. 

Przy stoiskach czekało na nie 13 wystawców:  8 pracodawców (Auchan, ACTION SA, Maczfit, Poczta Polska,  Polcar, Logwin Air + Ocean Poland, „Platforma Usług” Jerzy Piechowiak, Agencja Zatrudnienia „Fundacja Aktywizacja” ) i 5 instytucji: Okręgowy Inspektorat Pracy, Urząd Skarbowy, Wojewódzki Urząd Pracy, ZUS, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy. 

- To są pierwsze targi skierowane specjalnie do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności – mówi dyrektor PUP w Piasecznie Danuta Świetlik. – Wystawcy mają całkiem sporo ofert pracy - biurowej oraz prostej, fizycznej, ale przygotowanej z myślą o niepełnosprawnych – wyjaśnia.

- Mam chory kręgosłup i dla mnie znalezienie pracy jest problemem – mówi pan Jan z Wólki Kosowskiej. – Zawiodłem się na ogłoszeniach, bo na miejscu okazywało się, że jest inaczej niż obiecywali. Tutaj mogę porozmawiać, zapytać, wyjaśnić. Jak na razie oferta, którą właśnie otrzymałem wygląda super.

Piaseczyńskie targi organizowane są w ramach Europejskich Dni Przedsiębiorcy. Dzisiejsze wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

DSC0257
DSC0256
DSC0266
DSC0273
DSC0275
DSC0279
DSC0289
DSC0286