| |
 A A A

Zapraszamy na konsultacje społeczne mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, przedstawicieli samorządów, instytucje, organizacje pozarządowe, kluby sportowe, środowiska wodniackie, podmioty działające w branży turystycznej (restauracje, hotele, kawiarnie) i wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem infrastruktury nadrzecznej Wisły.    

Realizowany przez Piaseczyńskie WOPR Projekt Łączy nas Wisła ma na celu inwentaryzację oraz opracowanie koncepcji zagospodarowania istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego, czyli praktycznie w głównej części Nadwiślańskiego Urzecza. W efekcie powstanie propozycja stworzenia przystani nad Wisłą i miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu w dolinie Wisły. 

Zadanie obejmować będzie szereg działań podejmowanych w celu finalnej inwentaryzacji i opracowania koncepcji zagospodarowania infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego. Zaliczyć należy do nich przede wszystkim:

- rozpoznanie, analizę oraz dokonanie inwentaryzacji i przygotowanie dokumentacji istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego;

- promocję projektu w mediach lokalnych i społecznościowych celem zaangażowania społeczności Powiatu Piaseczyńskiego, w tym środowisk wodniackich, turystycznych, kulturowych w tworzenie koncepcji;

- konsultacje społeczne,

- wizyty studyjne w przystaniach na terenie kraju

- opracowanie koncepcji zagospodarowania istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły,

- prezentacje rezultatów realizacji zadania: inwentaryzacji oraz koncepcji zagospodarowania. 

Realizacja tego przedsięwzięcia została dofinansowana przez Powiat Piaseczyński.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 24 marca 2017 roku, o godz. 18.00 w sali OSP w Górze Kalwarii, przy ul. Ks. Sajny 14.