| |
 A A A

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje kolejną edycję Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2016.

Konkurs zaplanowany został z myślą o jak najszerszym gronie producentów żywności z terenu województwa mazowieckiego. Jego szeroka formuła pozwala na skierowanie zaproszenia do udziału nie tylko do firm komercyjnych, ale także do podmiotów i organizacji zajmujących się wytwarzaniem żywności na mniejszą skalę, takich jak: koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa ekologiczne, osoby fizyczne, które mogą udokumentować swoją działalność posiadanymi certyfikatami, dyplomami, zaświadczeniami lub innymi dokumentami np. potwierdzającymi prezentację produktu na targach, wystawach, imprezach lokalnych i regionalnych. Zgłoszony produkt powinien być powtarzalny, by można go było promować przy różnych okazjach.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej tradycji kulinarnej, a także oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do tematu żywności i przetwórstwa oraz promocji mazowieckiej żywności. Trzy lata temu Marszałek wyróżnił "słodycz ziemi czerskiej", czyli dostępną w kalwaryjskich cukierniach Czerlotkę - pyszne ciastko produkowane z grójeckich jabłek. 

 

 

W zeszłym roku do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze została wpisana łużycka sytocha oraz barszcz chrzanowo-buraczany. Specjalne certyfikaty wręczono podczas Gali Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego 2015.

 

Gala 2015. Na zdjęciu: Łukasz Maurycy Stanaszek (odkrywca Urzecza), przedstawicielki zespołu Łurzycanki, Marszałek Województwa Mazowieckiego- Adam Struzik, właścicielka firmy Fanabierie - Grażyna Leśniak

Zasady uczestnictwa i przeprowadzania Konkursu dostępne na stronie: http://mazowieckie.ksow.pl/news/entry/8463-x-edycja-konkursu-o-laur-marszalka-wojewodztwa.html

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerami telefonów: (22) 59-79-116 lub (022) 59-79-146, bądź drogą elektroniczną na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    

Zachęcamy do udziału w Konkursie!