| |
 A A A

„W pełni popieram decyzję Władz Samorządowych Miasta i Powiatu o utworzeniu nowej, wspólnej instytucji” – czytamy w specjalnej opinii wydanej przez dr Michała Strąka, dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

 Przypomnijmy, w marcu Rada Powiatu podjęła uchwałę otwierającą drogę do połączenia Powiatowej Biblioteki Publicznej w Piasecznie oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. Zgodnie z procedurą, Zarząd Powiatu poprosił o opinię w tej sprawie jednostkę sprawującą nadzór merytoryczny nad działalnością placówki: Bibliotekę Publiczną w Warszawie – Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego.

Opinia dr Michała Strąka, z warszawskiej jednostki sprawującej nadzór, jest jednoznacznie pozytywna. Dyrektor przypomina, że powiatowa placówka przy ul. Chyliczkowskiej mieści się w lokalu niespełniającym podstawowych standardów bibliotecznych. Podkreśla, że nowa, wspólna instytucja „będzie miała znacznie lepsze możliwości koordynowania inicjatyw podejmowanych zarówno na rzecz mieszkańców, jak i na rzecz bibliotek publicznych funkcjonujących na tym terenie” (pełna treść pisma do pobrania poniżej).

Siedzibą nowo powstałej Biblioteki Publicznej w Piasecznie będzie nowoczesne Centrum Edukacyjno-Multimedialne przy ul. Jana Pawła II. Otwarcie już we wrześniu 2019 r. Zapraszamy.

 

pdf

Opinia Biblioteki Głównej

Rozmiar: 99.08 kb
Dodano: 2019-07-19
Zmodyfikowano: 2019-07-19