| |
 A A A

W dniach 16-19 Maja 2019 odbył się w Budapeszcie Puchar Świata w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział 3200 zawodników z 42 krajów. W tej doborowej grupie znalazła się również ekipa KS X Fight Piaseczno. Nasi zawodnicy startowali w czterech formułach i zdobyli 11 medali.  

 

Najlepiej wypadła Martyna Wieteska, która przywiozła 3 krążki ze stolicy Węgier. Martyna świetnie spisała się w swojej koronnej kategorii wagowej (kadet młodszy) do 42kg w formule Pointfighting. Startowało w niej 18 zawodniczej. Martyna w drodze do złota wygrała aż 5 pojedynków. Równie dobrze spisała się w formule light contact gdzie stanęła na 2 i 3 stopniu podium.

                Bardzo dobrze walczył również Janek Bocheński, który w formule Pointfighting wywalczył Puchar świata w zielonych pasach a wśród czarnych zajął 3 miejsce. Z dobrej strony pokazali się również: Sebastian Jędraś, Oliwia ściągaj i Klaudiusz Świstulski, którzy w formułach planszowych wywalczyli sobie miejsca na podium.

                W ringu w formule Full contact w kat.-67kg nie miał sobie równych Rafał Wójcik. Rafał w finale bardzo wyraźnie pokonał zawodnika gospodarzy i stanął na najwyższym stopniu podium.

                Wspaniały debiut w imprezie międzynarodowej na swoim koncie zanotował Przemek Wielądek, który wśród weteranów wywalczył 2 medale. Przemek świetnie spisał się w formule light-contact, gdzie po trudnych walkach eliminacyjnych uległ dopiero w finale utytułowanemu zawodnikowi gospodarzy.

                Udział w Pucharze Świata w Budapeszcie przyniósł naszym zawodnikom nie tylko dorobek medalowy ale również olbrzymie doświadczenie międzynarodowe, które będzie bardzo potrzebne w zbliżających się Mistrzostwach Europy, które odbędą sie już pod koniec Sierpnia. Gratulujemy. Poniżej lista medalistów.

 

Pointfighting

-47kg 1m-ce Jan Bocheński -kadet starszy green belts

-47kg 3m-ce Jan Bocheński -kadet młodszy

-42kg 1m-ce Martyna Wieteska -kadet młodszy

+94kg 3m-ce Przemysław Wielądek -weteran

Light contact

-57kg 2m-ce Sebastian Jędraś -kadet młodszy green belts

-42kg 2m-ce Martyna Wieteska -kadet młodszy

-42kg 3m-ce Martyna Wieteska -kadet starszy

-65kg 3m-ce Oliwia Ściągaj -kadet starszy

+94kg 2m-ce Przemysław Wielądek -weteran

Kick light

-65kg 2m-ce Oliwia Ściągaj -kadet starszy

-79kg 3m-ce Klaudiusz Świstulski -junior

Full contact

-67kg 1m-ce Rafał Wójcik -junior starszy

 

 

Zdj. Marcin Pałuba

Martyna Wieteska w walce półfinałowej