| |
 A A A

Piaseczyńska policja otrzyma 50 tysięcy zł na nowy radiowóz, a straż pożarna aż pół miliona na zakup nowoczesnego wozu ratownictwa technicznego. Dzisiaj rano w starostwie podpisano umowę oraz porozumienie w tej sprawie.

- Policjanci dostali mniej, ale za to kolejny raz w stosunkowo niedługim czasie – wyjaśnia Starosta Piaseczyński Ksawery Gut. Od 2014 roku Powiat przekazał stróżom prawa, na różne cele, prawie 280 tys. zł. Strażacy też wiedzą, że mogą liczyć na pomoc ze strony Powiatu. W ciągu ostatnich pięciu lat dzięki przekazanym środkom zakupili aż trzy nowe specjalistyczne wozy. Powiat pokrył również koszty paliwa i termomodernizacji komendy.
Przedstawiciele służb mundurowych nie ukrywają, że liczą na dalszą współpracę. Marzą o dronie do wykrywania pożarów i ich sprawców. Maszyna pomagałaby również w policyjnych akcjach poszukiwawczych i patrolach. - Obiecuję, że niebawem wrócimy do tego tematu - zadeklarował starosta.  

 

Sygnatariusze umowy, od lewej: Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Leszek Szcześniak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP brygadier Artur Gonera, Starosta Piaseczyński Ksawery Gut, wicestarosta Zdzisław Lis, młodszy inspektor Robert Pach – p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie