| |
 A A A

W gminie Lesznowola otwarty został Punkt Interwencji Kryzysowej. 12 marca symboliczną wstęgę w lokalu przy ul. Górskiego 4a w Mrokowie przecięli m.in.: członek Zarządu Powiatu Ewa Lubianiec, wójt Gminy Lesznowola Jolanta Batycka-Wąsik oraz Łukasz Kopytowski - p.o. dyrektora Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii.

Lokalu użyczyła Gmina Lesznowola. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Wójt za pomoc i zaangażowanie – mówi Ewa Lubianiec i dodaje, że placówka jest punktem zamiejscowym Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii. POIK zapewnia kadrę: psychologa, psychiatrę oraz prawnika. Mają oni służyć pomocą tym mieszkańcom Lesznowoli i Tarczyna, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. – Placówka będzie czynna przez 8 godzin w tygodniu, ale z czasem ta liczba będzie się zwiększać w zależności od potrzeb – zapewnia Łukasz Kopytowski, szef POIK. – Chciałbym, aby taki punkt był w każdej gminie naszego powiatu, ale od czegoś trzeba zacząć.

Z Punktu Interwencji Kryzysowej mogą korzystać osoby, które padły ofiarą rodzinnych konfliktów, mają myśli samobójcze, są ofiarami przemocy seksualnej, znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub dotknęło ich zdarzenie losowe, z którym nie potrafią sobie poradzić. Przy ul. Górskiego na pomoc mogą liczyć także dzieci, które doświadczyły przemocy lub zostały wykorzystane seksualnie.

PIK w Mrokowie rusza w poniedziałek 18 marca. Do Punktu można zgłaszać się bez skierowania, a pomoc i porady udzielane są bezpłatnie. Kontakt telefoniczny: 22 757 68 20 lub 22 736 31 21.

DSC0078XX
DSC0004XX
DSC0051
DSC0029