| |
 A A A

Dwa projekty Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Projekty „Wszechświat uczuć w świecie książki” oraz „Biblioteka(rz) wielu możliwości” znalazły się na liście wniosków, którym Ministerstwo przyznało dotację. Celem projektów jest nie tylko promocja literatury, lecz także, a może przede wszystkim, działania na rzecz mieszkańców gminy. Łącznie biblioteka otrzymała 51 240 zł na realizację zadań.


Celem projektu „Wszechświat uczuć w świecie książki” jest zwrócenie uwagi na książki związane z tematami emocji i uczuć człowieka.
– Cieszymy się, że będziemy mogły zrealizować projekt „Wszechświat uczuć w świecie książek”, który przyniesie korzyści zarówno małym, jak i dużym czytelnikom – mówią Anna Wysocka i Joanna Miter-Cena z filii w Józefosławiu, która zgłosiła projekt. – Będziemy promować wartościową literaturę, która pomoże znaleźć rozwiązania problemów trapiących dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zorganizujemy spotkania i warsztaty z autorami specjalizującymi się w tego rodzaju literaturze, trenerami rozwoju osobistego i psychologami. Wybrane książki będziemy prezentować i zamieszczać ich recenzje na stronie biblioteki. Dodatkowym atutem projektu będzie maskotka biblioteczna, której czytelnicy nadadzą imię. Użytkownicy będą ją wypożyczać wraz z dołączonym brulionem o tytule „Księga uczuć”. W brulionie będą tworzyć i zapisywać przygody maskotki. Zebrane historie wydamy w formie e-booka.


Drugi projekt, „Biblioteka(rz) wielu możliwości”, związany będzie z otwarciem nowej placówki w Centrum Edukacji Multimedialnej w Piasecznie.
– Biblioteka wielu osobom kojarzy się – słusznie – z książkami. A przecież od wielu lat wizerunek bibliotek się zmienia, ewoluuje. Obecnie to nie tylko książki, lecz także audiobooki, filmy, gry planszowe, liczne warsztaty, spotkania, zajęcia, a przede wszystkim – miejsce dla ludzi z pasją – informuje Sylwia Chojnacka-Tuzimek, Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. – Chcemy pokazać, że w piaseczyńskich bibliotekarzach i bibliotekach drzemią niezgłębione pokłady wiedzy i możliwości, którymi chętnie dzielą się z czytelnikami i bywalcami placówek. Dlatego pragniemy zorganizować tydzień pełen atrakcji dla różnych grup wiekowych, warsztaty, wystawy. W ten sposób pokażemy, że biblioteki mają ogromne możliwości promowania i rozwoju kultury. Wszystko to połączymy z otwarciem nowej biblioteki w CEM-ie. Czeka nas zatem tydzień atrakcji, każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej biblioteki, gdzie pojawiać się będą informacje na temat projektów i nie tylko.