| |
 A A A

Wspólna komunikacja, schronisko dla zwierząt oraz pomysł stworzenia bazy wolontariatu – to tylko niektóre tematy, które poruszono podczas środowego Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Starosty Powiatu Piaseczyńskiego.

 

W trakcie spotkania dyskutowano również nad systemem odwodnienia oraz problemem gospodarki odpadami na terenie poszczególnych gmin a także komunikacji autobusowej między gminami. Omówione zostały także  sprawy społeczne, takie jak: otwarcie w Prażmowie i Konstancinie-Jeziornie filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, potrzeby lokalowe Warsztatu Terapii Zajęciowej czy kumulacji uczniów kończących w roku szkolnym 2018/189 szkoły podstawowe i gimnazja.  

– Każdy z ważnych tematów ma swojego lidera, który będzie go pilotował, aby sprawy posuwały się naprzód. W czerwcu na kolejnym posiedzeniu Konwentu, tym razem w Lesznowoli, poinformują nas oni na jakim etapie jest każdy z projektów – wyjaśnia Starosta Piaseczyński Ksawery Gut.  

Konwent to forum wymiany poglądów, dobrych praktyk i poszukiwania rozwiązań problemów dotyczących mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Posiedzenia będą odbywać się raz na kwartał, a na spotkaniach poruszone zostaną najważniejsze dla mieszkańców powiatu tematy.

 

DSC0220VVVb
DSC0240
DSC0222
DSC0214
DSC0212