| |
 A A A

Seanse filmowe, sportowe turnieje, zajęcia i warsztaty... To wszystko i jeszcze więcej przygotowały gminne ośrodki kultury i sportu działające na terenie powiatu piaseczyńskiego. Zachęcamy do zapoznania sie z ich bogatą ofertą i do skorzystania z zajęć.

 

Góra Kalwaria

 

OSiR zaprasza na Sportowe Ferie w mieście. W hali przy ul. Białka odbędą się turnieje – dwa piłki nożnej oraz po jednym koszykarskim, siatkarskim i piłki ręcznej. Bezpłatne lodowisko przy ul. Kalwaryjskiej będzie czynne dłużej, od 10.00 do 21.00 (codziennie). Prowadzona będzie także darmowa nauka jazdy na łyżwach. Ponadto dzieci, młodzież i studenci zapłacą mniej za wstęp na basen przy Pijarskiej – 3 zł za godzinę (od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00).

Szczegóły na osirgorakalwaria.pl.

 

 

Ośrodek Kultury organizuje w Górze Kalwarii Zimowe Warsztaty. W modelarni (ul. Pijarska 1 A) będzie można składać modele samolotów, przy Białka 9 zostaną zorganizowane warsztaty teatralne, a w pracowni plastycznej przy Pijarskiej 40 – zajęcia malarskie, rysunkowe, plastyczne, wokalne i z ceramiki. Ofertę uzupełniają projekcje filmów w Kinie „Uciecha”. Po darmowe wejściówki należy się zgłaszać do Ośrodka Kultury (nie dotyczy tylko warsztatów teatralnych, które będą płatne). Więcej informacji na kulturagk.pl (tam też formularz zgłoszeniowy) i pod nr. tel. 503 928 337.

 

 

Z kolei biblioteka zaprasza m.in. na warsztaty chemiczne oraz z programowania. Szczegóły pod adresem biblioteka.gorakalwaria.pl. Atrakcji nie zabraknie również w szkołach w całej gminie. Będą zajęcia sportowe, muzyczne czy plastyczne. Ich program na osirgorakalwaria.pl.

 

 

 

Konstncin-Jeziorna

 

Artystyczne zimowe warsztaty

W drugim tygodniu ferii, tj. 2 – 7 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00, w placówce Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 6, organizowane będą zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat. Zajęcia muzyczne „ Między ruchem a muzyką”, artystyczne „Włóczkostwory”, oraz plastyczne pod nazwą „w galerii”. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Informacje na stronie www.konstancinskidomkultury.pl

Ferie na sportowo

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak co roku przygotował bogatą ofertę zajęć w ramach akcji „Zima w mieście” Podczas tegorocznych ferii zimowych w hali GOSiR przy ul. Żeromskiego 15, oraz na miejskim lodowisku w Parku Zdrojowym od godz. 9.00 do godz. 15.00, pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorów będą odbywać się zajęcia sportowo-rekreacyjne. Nauka najpopularniejszych dyscyplin sportowych, tory sprawnościowe, gry, zabawy, a także ćwiczenia przy muzyce to główne atrakcje przygotowane przez GOSIR, towarzyszyć im będą konkursy i turnieje oraz nauka jazdy na łyżwach. Informacje www.gosir-konstancin.pl.


Kalejdoskop atrakcji na zimowe ferie w szkołach

Szkoła Podstawowa nr 1 przygotowała propozycje zajęć na pierwszy tydzień ferii. Uczestnicy rozpoczną je spotkaniem ze Strażą Miejską.W kolejnych dniach przewidziane są zajęcia na basenie, wyjazd na warsztaty do „Manufaktury Cukierków” oraz do Centrum Rozrywkowego „HULAKULA”, na zakończenie zaplanowano wyjście do kina. Ponadto codziennie dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach artystycznych, plastyczno-technicznych i sportowo-rekreacyjnych zarówno w szkole jak i po za nią.

Półkolonia to propozycja Szkoły Podstawowej nr 2 na pierwszy tydzień ferii. Dla jej uczestników szkoła przygotowała szereg twórczych zabaw i warsztatów, na początku dzieci będą miały możliwość uczestniczyć w spotkaniu ze Strażą Miejską pod hasłem „Bezpieczna zima”. Kolejno zaplanowano gry sportowe, zajęcia teatralne, zabawę karnawałową, seans filmowy, oraz wyjazd do „Chaty Wymysły” i Muzeum Etnograficznego do Warszawy. Oczywiście uwzględnione zostały również zabawy na świeżym powietrzu.Zakończeniem półkolonii będzie wyjazd do sali zabaw, odbędą się konkursy i tańce na sali gimnastycznej.

Ponadto do 15 lutego trawa konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną pod hasłem „Zimowe przygody ulubionej postaci z bajki”. Ferie to dobry czas, by przygotować pracę i wziąć udział w konkursie.

 

Lesznowola

 

 

 

 

 

Piaseczno

 

Lodowe fierie w bibliotece powiatowej

Czeka na Was lodowe szaleństwo.
Motywem przewodnim będą bajki: "Kraina Lodu" i "Epoka Lodowcowa". Będzie wiele gier, zabaw oraz quizów.
Zajęcia są bezpłatne. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 6-12 lat. Odbędą się w siedzibie biblioteki na ul. Chyliczkowskiej 12. Zapisy przyjmujemy pod numerami tel.: (22) 756-79-11, 504-990-624 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

FERIE W STREFIE KULTURY 4.02-8.02

Poniedziałek:

Poniedziałek 4.02., 9:30-10:30 – „Martwa natura” Iwona Wojewoda

Martwa natura, którą potem zjemy! Technika: pastele suche/olejne. Dla dzieci 5-7 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Poniedziałek 4.02. 10:30-12:30 – „Martwa natura” Iwona Wojewoda

Martwa natura, którą potem zjemy! Technika: pastele suche/olejne. Dla dzieci 8-13 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Poniedziałek 4.02. 10:00 – 10:45 – „Taniec nowoczesny” Alicja Szymczak

Taniec nowoczesny to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach tancerze będą mieli okazję poznać elementy takich tańców jak disco, jazz, czy taniec klasyczny, na bazie czego stworzycie własną choreografię. Dla dzieci 5-8 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Poniedziałek 4.02. 10:45-11:45- „Balet”

Balet to zajęcia na których będziemy mogli poznać trudne kroki tańca klasycznego, skomplikowane pas, a także stworzyć małą etiudę. Dzięki tym zajęciom przez moment poczujemy się jak na wielkiej scenie. Dla dzieci 9-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Poniedziałek 4.02.   13:00 – 15:00 „Z duchem do teatru” Nika Jaworowska – Duchlińska

O teatrze opowiada bohater książki "Z duchem (do) teatru). Część plastyczna: przygotowanie horyzontu teatralnego. Dla dzieci 8-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek

Wtorek 5.02.   9:30-10:30 – „Pejzaż zimowy” Iwona Wojewoda

Technika: farba akrylowa na bloku z płótna. Dla dzieci 5-7 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek 5.02. 10:30-12:30 –  „Pejzaż zimowy” Iwona Wojewoda

Technika: farba akrylowa na bloku z płótna. Dla dzieci 8-13 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek 5.02.   10:00 – 10:45 – „Balet” Alicja Szymczak

Balet to zajęcia na których będziemy mogli poznać trudne kroki tańca klasycznego, skomplikowane pas, a także stworzyć małą etiudę. Dzieki tym zajęciom przez moment poczujemy się jak na wielkiej scenie. Dla dzieci 5-8 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek 5.02. 10:45-11:45- „Taniec nowoczesny”

Taniec nowoczesny to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach tancerze będą mieli okazję poznać elementy takich tańców jak disco, jazz, czy taniec klasyczny, na bazie czego stworzycie własną choreografię. Dla dzieci 9-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Wtorek 5.02. 13:00 – 15:00 „Z duchem do teatru” Nika Jaworowska – Duchlińska

Projekt i realizacja bohaterów wymyślonej wspólnie historii. Dokumentacja fotograficzna z użyciem horyzontu. Dla dzieci 8-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Środa:

Środa 6.02.   9:30-10:30 – „Portret lub karykatura” Iwona Wojewoda

Narysujemy własny wizerunek odbity w bombce- ołówek lub węgiel. Dla dzieci 5-7 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Środa 6.02.   10:30-12:30 – „Portret lub karykatura” Iwona Wojewoda

Narysujemy własny wizerunek odbity w bombce- ołówek lub węgiel. Dla dzieci 8-13 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Środa 6.02. 13:00 – 15:00 „Z duchem do teatru” Nika Jaworowska – Duchlińska

 Projekt i realizacja tych samych bohaterów, do teatru cieni. Użycie grafoskopu. Dla dzieci 8-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Czwartek:

Czwartek 7.02. 9:00-10:30 „Uszyjemy coś fajnego!” Barbara Bartoszewicz

Każde dziecko uszyje własną niepowtarzalną wersję maskotki. Dla dzieci 9-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Czwartek 7.02. 9:00-15:00 „Emisja głosu/ pianino” Piotr Łapiński

Warsztaty indywidualne (30 min), na których będzie można spróbować swoich sił wokalnych lub gry na pianinie pod okiem instruktora. Dla dzieci i młodzieży, dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Czwartek 7.02. 13:00-14:00 „Taniec i improwizacja I” Diana Pytlik

Taniec to nie tylko wyuczone choreografie, ale także sztuka spontanicznego tworzenia, czyli improwizacja. Jest to doskonały sposób na twórczy rozwój oraz przełamywanie nieśmiałości. Zajęcia w przyjazny spósób i poprzez zabawę pozwolą uwolić w dzieciach drzemiące pokłady kreatywności i wyobraźni. Dla dzieci 6 - 8 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Czwartek 7.02. 14:00-15:00 „Taniec i improwizacja II” Diana Pytlik

Taniec to nie tylko wyuczone choreografie, ale także sztuka spontanicznego tworzenia, czyli improwizacja. Jest to doskonały sposób na twórczy rozwój oraz przełamywanie nieśmiałości. Zajęcia w przyjazny spósób i poprzez zabawę pozwolą uwolić w dzieciach drzemiące pokłady kreatywności i wyobraźni. Dla dzieci 9 - 12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek:

Piątek 8.02. 10:30 - 12:00 „KODU-j z Geekami!” Monika Wójciak – Geek’s Academy

KODU-j, SCRATCH-uj i PYTHON z Geekami! to warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Przez półtorej godziny poznamy podstawy środowisk i języków: KODU, SCRATCH, PYTHON. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i nauki programowania, a jednocześnie świetną zabawą i możliwością kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dla dzieci 7 - 9 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek 8.02. 12:00 – 13:30 „SCRATCH-uj z Geekami!” Monika Wójciak – Geek’s Academy

KODU-j, SCRATCH-uj i PYTHON z Geekami! to warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Przez półtorej godziny poznamy podstawy środowisk i języków: KODU, SCRATCH, PYTHON. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i nauki programowania, a jednocześnie świetną zabawą i możliwością kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dla dzieci 9 – 12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek 8.02. 13:30 – 15:00 PYTHON -Minecraft z Geekami! Monika Wójciak – Geek’s Academy

KODU-j, SCRATCH-uj i PYTHON z Geekami! to warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Przez półtorej godziny poznamy podstawy środowisk i języków: KODU, SCRATCH, PYTHON. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i nauki programowania, a jednocześnie świetną zabawą i możliwością kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dla dzieci 10 - 14 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek 8.02. 13:00-14:00 „Taniec bawi i opowiada o…” Diana Pytlik

Taniec to nie tylko wyuczone choreografie, ale także sztuka spontanicznego tworzenia, czyli improwizacja. Jest to doskonały sposób na twórczy rozwój oraz przełamywanie nieśmiałości. Zajęcia w przyjazny spósób i poprzez zabawę pozwolą uwolić w dzieciach drzemiące pokłady kreatywności i wyobraźni. Dla dzieci 10 - 14 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

Piątek 8.02. 14:00-15:00 „Taniec bawi i opowiada o…” Diana Pytlik

Taniec towarzyszył ludziom od zawsze, służył do odpędzania złych duchów, przywoływania deszczu, tańczono by uczcić zwycięską bitwę, czy by świętować uroczystości i sukcesy, ale czy taniec potrafi opowiedziec historię? Przekonaj się sam, wchodząc z nami do świata tanecznej historii o...." Dla dzieci 9-12 lat.

Zapisy: www.strefazajec.pl wstęp bezpłatny

 

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii w dniach 28.01 - 10.02.2018r.

28 stycznia – 1 lutego, godz. 10.00 – 14.00 „Kolorowy Świat Miniaturowej Kolei” warsztaty modelarskie

Każdy uczestnik w trakcie warsztatów wykona dioramę przedstawiająca fragment szlaku kolejowego, poznając przy tym różne techniki modelarskie.Tłem warsztatów będzie makieta kolejowa – dodatkowa atrakcja z możliwością wspólnej zabawy i poznania na przykładzie modelu zasad jakimi rządzi się kolej.

Instruktor Tomasz Wójczyk, uprawnienia pedagogiczne zdobyte w Związku Harcerstwa Polskiego, instruktor ZHP od 1998r, modelarz z kilkunastoletnim stażem modelarskim, 1 x srebrny medal (2010) i 2 x brązowy medal (2017 i 2018) Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych w kategorii makiet kolejowych

Od dwóch lat własna działalność w zakresie warsztatów modelarstwa kolejowego (modelarnia w Krakowie i przy okazji modelarskich wydarzeń na terenie całej Polski, również w szkołach oraz domach kultury, do tej pory krakowskich)

Strona na fb: @MINIKOmodelarstwo

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona

 

28 stycznia - 30 stycznia, godz. 10:00 – 12:00 Ko-Ko-Ko-lor. Wielka Teoria Kolorów. Warsztaty bardzo praktyczne, nie tylko plastyczne

Czym jest kolor podstawowy? Kolor pochodny? Kolor a emocje.

W oparciu o książkę „Kolory” Herve Tulleta i za pomocą różnych środków sprawdzimy teorię kolorów podstawowych i pochodnych.

Dzieci wykonają papierowe stwory, dla których wspólnie zbudujemy przestrzeń, wykonamy elementy używając tylko kolorów podstawowych.

   Instruktorka, Nika Jaworowska-Duchlińska Scenografka, kostiumografka, autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Wykładowca Visual thinking w Collegium da Vinci.Prowadzi autorskie warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci „Rysobookożercy". Z połączenia pasji powstała autorska książka „Z Duchem (do) Teatru”. Ostrym ołówkiem komentuje rzeczywistość jako Zając Szary Obywatel. Współautorka bloga artystycznego 2wilki.pl.

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 11 lat, liczba miejsc ograniczona

 

1 lutego, godz. 8:30 – 10:00 KODU-j z Geekami!, warsztaty z programowania

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 9 lat, liczba miejsc ograniczona

 

1 lutego, godz. 10:15 – 11:45 SCRATCH-uj z Geekami!, warsztaty z programowania

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 9 -12 lat, liczba miejsc ograniczona

 

1 lutego, godz. 12:00 – 13:30 PYTHON z Geekami!, warsztaty z programowania

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci i młodzież 10 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona

KODU-j, SCRATCH-uj i PYTHON z Geekami! to warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Przez półtorej godziny poznamy podstawy środowisk i języków: KODU, SCRATCH, PYTHON. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i nauki programowania, a jednocześnie świetną zabawą i możliwością kreatywnego spędzenia wolnego czasu.

Geeks Academy to szkoła programowania dla dzieci. Dzięki połączeniu sił doświadczonej programistki i pedagog, która od wielu lat pracuje z dziećmi w różnym wieku, udało nam się stworzyć program ciekawych i barwnych zajęć. Wierzymy, że poprzez zabawę możemy zarazić uczniów pasją do kodów, a przy tym rozwijać umiejętności logicznego myślenia i podziwiać efektowne wyniki pracy.

INSTRUKTORKA – Monika Wójciak:

Studiowała na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.Od wielu lat pracuje w branży IT, a programowanie to jej największa pasja, którą z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem zaraża innych.

 

.. luty godz. 10:00 – 12:00   Forma i kolor – medale i ordery Warsztaty rzeźbiarskie

Pierwsze medale pochodzą z XVw z Włoch. Były formą upamiętnienia ważnych wydarzeń lub dokonań. My spróbujemy zrobić medal lub order dla rodziców lub jakiegoś innego bohatera. Będziemy używać gipsu oraz wielu kolorowych ozdób

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 12 lat, liczba miejsc ograniczona

..luty godz. 10:00 – 12:00   Forma i kolor – pejzaż Warsztaty rzeźbiarskie

Z każdą porą roku możemy obserwować jak zmienia się widok za naszymi oknami, jak zielone liście zmieniają się w kolorowe aż opadają i wszystko pokrywa śnieg. Każdy z was wybierze ulubioną porę roku i za pomocą różnorodnych materiałów zrobimy kolaż.

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 12 lat, liczba miejsc ograniczona

.. luty godz. 10:00 – 12:00   Forma i kolor – mój jacht Warsztaty rzeźbiarskie

               Czy marzycie o morskiej przygodzie? O żeglowaniu na pełnym morzu, zawijając od jednego do drugiego portu. Spróbujemy zrobić wasz statek ze snów, z żaglami i kotwicą. Będziemy używać różnego rodzaju papieru, materiałów oraz farb.

Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci 7 – 12 lat, liczba miejsc ograniczona

Kasia Kowal. Jestem studentką ASP w Warszawie na wydziale Rzeźby w pracowni Prof.A.Myjaka. Rzeźba to dla najpiękniejsza forma rozmawiania bez słów. Poruszamy się w morzu kształtów. Kiedy pracujemy nad nimi, sami możemy zdecydować jakie będą poprzez kolor, kompozycje czy użyte materiały.  Podczas  naszych  warsztatów chciałbym pokazać wam jak za pomocą prostych środków można zrobić coś ciekawego, a przy tym dobrze się bawić. 

 

4 luty – 5 lutego, godz. 10:00 – 12:00 Digital painting –nauka malowania cyfrowego na tabletach graficznych i laptopach. Zapoznanie się z podstawowymi narzędziami rysowania w programach graficznych. Zapoznanie ze sprzętem - nauka kalibrowania laptopa z tabletem oraz obsługa tabletu

Instruktor Grzegorz Gierlicki - absolwent ASP, od 3 lat trener Digital Paintingu. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi , młodzieżą oraz dorosłymi w zakresie malarstwa cyfrowego, rysunku i malarstwa.

 link strony www https://honoratajaniak.wixsite.com/artdp/home

FB -filmik 1.https://www.facebook.com/artdigitalpoint/videos/321835301925224/

filmik 2. https://www.facebook.com/artdigitalpoint/videos/517734508691313/    Piaseczno, pl.

Piłsudskiego 9 ( Przystanek Kultura) zapisy: www.strefazajec.pl, wstęp wolny, dzieci i młodzież 8 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona

 

PODRÓŻE ZABYTKOMANIAKA

DZIEDZICTWO KULTUROWE MIAST EUROPEJSKICH

Warsztaty w godz. 11.00 – 13.00

28.01. (poniedziałek): KRAKÓW - MIASTO KRÓLÓW

29.01. (wtorek): PRAGA – MIASTO STU WIEŻ

30.01. (środa): RZYM- WIECZNE MIASTO

31.01. (czwartek): PARYŻ- MIASTO ARTYSTÓW

01.02. (piątek): LONDYN- MIASTO ŚWIATA

Podczas pierwszej podróży udamy się do Krakowa. Zwiedzimy Zamek na Wawelu, smoczą grotę, Kościół Mariacki; wysłuchamy hejnału krakowskiego a w sukiennicach rozejrzymy się za pamiątką z podróży. W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa obejrzymy kolekcję słynnych na cały świat szopek bożonarodzeniowych.

W kolejnej podróży wybierzemy się do stolicy naszego południowo.-zachodniego sąsiada – do Pragi; udamy się na Zamek na Hradczanach, następnie do Katedry św. Wita i na słynną Złotą Uliczkę. Na Starym mieście zwiedzimy Ratusz Staromiejski oraz popularną atrakcję turystyczną - praski zegar astronomiczny Orloj z ruchomymi figurkami; udając się na ulicę Kaunską7 na Starym Rynku zwiedzimy Muzeum Alfonsa Muchy, przedstawiciela secesji. Naszą podróż zakończymy nad Wełtawą na Moście Karola, „strzeżonego” przez kilkadziesiąt figur, w tym męczennika św. Jana Nepomucena.

Trzeciego dnia naszej wyprawy udamy się do położonego na siedmiu wzgórzach Rzymu. Na Forum Romanum, rzymskim rynku, będącym główny politycznym i religijnym ośrodkiem w starożytności oraz w Koloseum poczujemy ducha miejsca - genius loci.
Odwiedzimy Muzea Watykańskie i zgromadzone tam wspaniałe kolekcje dzieł sztuki, Plac i Bazylikę św. Piotra oraz grób św. Jana Pawła II. Aby mieć nadzieję na powrót do „wiecznego miasta” wrzucimy pieniążek do Fontanny Di Trevi.

Kolejnym celem podróży będzie Paryż. Zwiedzimy m.in. jedno z największych i najpopularniejszych muzeów świata Luwr, Katedrę Notre Dam, Bazylikę Sacre-Coeur. Odwiedzimy dzielnicę artystów Montmartre, a ostatnim punktem podróży będzie Wieża Eiffla.

W piątym dniu naszych podróżniczych spotkań udamy się do Londynu. W stolicy Wielkiej Brytanii zwiedzimy najpopularniejsze muzea (m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki). Wsiadając do dwupiętrowego czerwonego autobusu przyjrzymy się najważniejszym zabytkom (Big Ben, Pałac Westminsterski-miejsce obrad parlamentu, Pałac Buckingham, Pałac Kensington i inne).

 

Informacje:

Na zajęcia zapraszamy dzieci od 6. roku życia.

Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 22 756 76 00 wew. 17

Miejsce zajęć: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, I piętro (sala widowiskowa)

Zapraszamy!

 

 

Ferie w bibliotece

 

Nie siedź w domu, wpadnij do biblioteki! Zapraszamy dzieci na biblioteczne ferie. Proponujemy wam zajęcia plastyczne, ćwiczenie kreatywności, warsztaty szydełkowania, bajki, zajęcia chemiczne i wiele, wiele więcej! Sprawdźcie naszą ofertę i zapisujcie się na zajęcia w bibliotekach. Zajęcia są darmowe, liczba miejsc ograniczona.

 

Biblioteka Główna Oddział dla Dzieci i Młodzieży

4.02 godz. 9.30 – Podstawy programowania – roboty na wesoło

5.02 godz. 9.30 – Warsztaty chemiczne z profesorem Kleksem

6.02 godz. 9.30 – Teatrzyk Kamishibai – bajki

7.02 godz. 9.30 – Zajęcia plastyczne – zabawy z masami plastycznymi

8.02 godz. 9.30 – Warsztaty – tworzenie świec żelowych

 

Zalesie Dolne:

29.01-31.01 i  5.02-7.02 godz. 12.00 – Zajęcie w czytelni: czytanie, zajęcia plastyczne, ćwiczenia kreatywności

 

Bogatki

29.01 i 5.02 godz. 10.00 – „Kolorowe Szydełko” – warsztaty z rękodzieła

30.01 i 6.02 godz.10.00  – „Charytatywna Środa” – pisanie listów do chorych dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”

 

Józefosław

28.01-1.02 w godzinach otwarcia biblioteki – Planszowo-puzzlowy zawrót głowy

4-8.02 godz. 11.00-13.00 – Zapraszamy do Strefy KreaTYwni , m.in. kodowanie z robotem Photon, szycie z filcu, tworzenie własnego robota, twórcze zabawy z papieru, zwiedzanie świata z Olą Małą Podróżniczką

Na zajęcia obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

 

Głosków

28.01 godz. 12.00 – Niespodzianka

29.01 godz. 12.00 – Zajęcia plastyczne – najbardziej znane i lubiane postacie filmowe

30.01 godz. 12.00 – Puzzle, gry i kolorowanki z bohaterami bajek

31.01 godz. 12.00 – Niespodzianka

1.02 godz. 12.00 – Zajęcia plastyczne – zakładki do książek z bohaterami bajek

 

Jazgarzew

30.01, 13.02, 20.02 godz. 15.00 – Książkowa ceramika – zajęcia na podstawie książki Harry Potter i Czara Ognia

Na zajęciach uczestnicy będą lepić własne czary ognia. Cykl składa się z trzech spotkań – podczas pierwszego zadaniem będzie ulepienie naczynia, na drugich warsztatach odbywać się będzie szkliwienie, a na ostatnich podsumujemy i omówimy prace. Zajęcia prowadzi Agnieszka Soboń. Warsztaty są bezpłatne, zapisy w bibliotece lub telefonicznie.

 

Złotokłos

28.01 – Warsztaty literacko-plastyczne „Wędrujemy po Azji”

4.02 – Konkurs plastyczny „Złotokłos oczami dziecka”

6.02 – Warsztaty literacko-plastyczne „Wędrujemy po Ameryce Południowej”

8.02 – Gry i zabawy – pałeczki w ruch, szukamy złota

 

 

Tarczyn

 

 

 

Kino za Rogiem zaprasza. Seanse zaplanowaliśmy tak, abyście mogli zarówno obejrzeć wybrane filmy jak i skorzystać z organizowanych przez nas warsztatów i wydarzeń artystycznych.

Opisy filmów: http://www.kinozarogiem.pl/nasze-kina/113/kino-za-rogiem-w-tarczynie

Bilety: https://s10.systembiletowy.pl/tok/

Bilety możecie także nabyć w sekretariacie GOK oraz w kinie bezpośrednio przed seansem. Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona.

 


Uwaga! Uwaga! Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie pokaz z cyklu „Wielka Sztuka za Rogiem”. Będzie to retransmisja HD spektaklu pt. „Dziadek do orzechów”.

Muzyka: Piotr Czajkowski, oryginalna choreografia: Jurij Grigorowicz, pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.

Termin projekcji: niedziela 10. lutego godz. 15.00 – 17.20.

Bilet normalny - 25 zł, bilet ulgowy dla dzieci - 20 zł.

Polecamy.