| |
 A A A

Zapraszamy jednostki, które świadczą nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do przesłania swoich danych kontaktowych i zakresu świadczonych porad. 

 

Zgodnie z Ustawą z 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, starosta zobowiązany jest do sporządzenia i aktualizacji listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu.

Zapraszamy jednostki, które świadczą:

1) poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej, w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego, dla osób w sporze z podmiotami rynkufinansowego i inne;

2) nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie ze wskazaniem punktów i dyżurów, o których mowa w art.8, wraz z ich specjalizacją, o ile została określona

do przesłania nam swoich danych w celu umieszczenia na liście na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lista ta będzie udostępniona na stronach internetowych starostwa oraz gmin z terenu powiatu piaseczyńskiego, w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu oraz zostanie opublikowana w prasie lokalnej.