| |
 A A A

Aktualności

Kwalifikacja wojskowa

Od 30 stycznia do 27 kwietnia 2018 r. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji i stanu zdrowia psychofizycznego dla potrzeb czynnej służby wojskowej.

Uwaga - zawieje, gołoledź

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie ostrzega przed silnym wiatrem.

ASF - akcja poszukiwawcza

Pod koniec listopada koło łowieckie „Szarak”, patrolując teren odnalazło w miejscowości Dębówka 40 martwych dzików. Pobrane przez weterynarzy próby wskazały, że dziki zarażone są wirusem afrykańskiego pomoru świń. Teren ten po raz drugi przeszukiwany był przez wojsko, policję, Fundację Animal Rescue Poland oraz zarządzanie kryzysowe poziomu powiatu w dniach od 8 do 12 stycznia bieżącego roku.

Online w wydziale transportu

Informujemy, że uruchomiona została możliwość internetowej rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu, w celu załatwienia spraw związanych z rejestracją pojazdów.

Przewozy pasażerskie LK 12

11 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów zainteresowanych organizacją przewozów pasażerskich na Linii Kolejowej 12 (Skierniewice-Łuków), która przebiega między innymi przez tereny gmin Tarczyn, Prażmów i Góra Kalwaria.