| |
 A A A

Aktualności

Wstrzymanie przyjęć na internę

Szpital św. Anny w Piasecznie poinformował o tymczasowym wstrzymaniu przyjęć na oddział internistyczny ze względu na braki kadrowe. Na oddziale pozostało dwóch lekarzy, którzy nie mogą zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim chorym.

Akademia Czujnego Rodzica

We wtorek 16 kwietnia odbyło się pierwsze z cyklu planowanych przez Starostwo Powiatowe spotkań o charakterze wykładów psychoedukacyjnych dla rodziców, pedagogów i psychologów.

Konkurs Recytatorski - finał

Poezja Cypriana Kamila Norwida była motywem przewodnim XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.

Bezpłatna mammografia

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Tylko połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewiele w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % kobiet w wieku 50-69 lat, czyli w okresie, kiedy są one najbardziej  narażone na ryzyko zachorowania. Waga systematycznych i regularnych badań profilaktycznych jest nie do przecenienia, ponieważ rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u Kobiet i stanowi około 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wśród Polek.

Wizyta studyjna we Włoszech

W dniach 26 - 30 marca dyrektorzy szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat piaseczyński oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego odpowiedzialni za edukację, wzięli udział w wizycie studyjnej we Włoszech.